Mistral Festiwal

03 SIE 2019 wstecz

Mistral Festiwal 3-4.08.2019

Początek sierpnia stoi w Ustce pod znakiem plenerowych przedstawień ulicznych. Miasto zamienia się w wielką scenę, na której odbywają się spektakle teatralne pod gołym niebem oraz liczne pokazy towarzyszące. W imprezie biorą udział artyści z całego kraju. Można zobaczyć przedstawienia komediowe, cyrkowe, iluzjonistyczne, różnorodne pokazy tańca, a także występy dla dzieci. Przygotowywane są także specjalne stacje kuglarskie, przy których można spróbować swoich sił w żonglowaniu albo jeżdżeniu na monocyklu. W tym roku będziemy gościć teatry z Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia i Słupska.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie legendarny krakowski teatr KTO. Teatr KTO to zjawisko teatralne niezwyczajne. To teatr tworzący spektakle zachwycające widzów w Europie i obu Amerykach, tworzący sztukę osobną, współczesną – niezwykle widowiskową i emocjonalną zarazem. W Ustce zobaczymy dwa spektakle w wykonaniu KTO: będzie to „Peregrinus” (Spektakl otrzymał nagrodę Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016. Spektakl prezentowany był w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, USA i we Włoszech) oraz „Zapach Czasu” (Jest to spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości. W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również "na żywo" przez aktorów na harmonijkach ustnych. Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.)

Ponadto będziemy gościć doskonale znane usteckiej publiczności teatry, które już nie raz zachwycały turystów i mieszkańców tj. Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, Teatr Tęcza ze Słupska. Po raz pierwszy zobaczymy także teatr Oto To z Wrocławia. Już niebawem przedstawimy szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz ogłosimy kolejne teatry, które wystąpią w tym roku w Ustce.