USTKA IMPREZY SIERPIEŃ 2019

01 SIE 2019 wstecz

Poniżej przedstawiamy harmonogram wydarzeń w Ustce i okolicy.

SIERPIEŃ 2019:

Mistral Festiwal 3-4.08.2019

Początek sierpnia stoi w Ustce pod znakiem plenerowych przedstawień ulicznych. Miasto zamienia się w wielką scenę, na której odbywają się spektakle teatralne pod gołym niebem oraz liczne pokazy towarzyszące. W imprezie biorą udział artyści z całego kraju. Można zobaczyć przedstawienia komediowe, cyrkowe, iluzjonistyczne, różnorodne pokazy tańca, a także występy dla dzieci. Przygotowywane są także specjalne stacje kuglarskie, przy których można spróbować swoich sił w żonglowaniu albo jeżdżeniu na monocyklu. W tym roku będziemy gościć teatry z Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia i Słupska.

TVN Projekt plaża 3-4.08.2019

Po raz kolejny ekipa Projektu Plaża wyrusza nad polskie morze, by przez całe lato zapewniać turystom moc atrakcji, a telewidzom przesyłać pozytywną energię i wakacyjną atmosferę. W tegorocznej odsłonie projektu oczywiście nie zabraknie gwiazd znanych ze szklanego ekranu, atrakcji dla dzieci czy różnego rodzaju aktywności.

Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych 10.08.2019

Pierwsza część imprezy odbędzie się w Ustce w dniu 10 sierpnia 2019 roku.  Przemarsz orkiestr z mażoretkami zaplanowany jest w samym „sercu” Ustki, a jego trasa rozpocznie się od ulicy Marynarki Polskiej, a zakończy się nad samym morzem - przed Kapitanatu Portu w Ustce. 

Koncert finałowy laureatów zaplanowany jest tradycyjnie w Rowach i odbędzie  się w dniu 11 sierpnia 2019 roku na scenie letniej w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach.  Wydarzenie do tej pory odbywało się w Rowach, w 2019 po raz pierwszy większa część festiwalu zostanie przeniesiona do Ustki.

Bursztynowy Weekend, Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu 9-11.08.2019

Już po raz dziewiętnasty na usteckiej plaży odbędą się Mistrzostwa w Wypłukiwaniu bursztynu. W trakcie całego weekendu będzie odbywał się także jarmark rękodzieła i bursztynu.

Dożynki Rybne (Święto Miasta) 14-15.08.2019

Sierpniowe "Dożynki Rybne" to jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki oraz Święto Wojska Polskiego. Najwięcej dzieje się na promenadzie i w porcie, choć w programie jest też m.in. parada ulicą Marynarki Polskiej. Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawach rybackich i marynistycznych, organizowane są warsztaty plastyczne, pokazy szycia i naprawiania sieci rybackich, konkursy w ich rzucaniu, a także liczne imprezy towarzyszące. Podczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć pokazów kulinarnych oraz jarmarku, gdzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Wieczór to tradycyjnie pora koncertów (w tym szantowych). Gwiazdy tegorocznych Dożynek Rybnych to: Jelonek i Jamal. Jak co roku Święto Miasta połączone będzie z obchodami Święta Wojska Polskiego.

Promenada Rzemiosł 17.08.2018

Organizowana w sierpniu impreza jest wspólnym przedsięwzięciem Ustki oraz Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Na dwa dni promenada zamienia się w sanktuarium dawnych rzemiosł. Można zobaczyć i dotknąć tradycyjnych przedmiotów oraz porozmawiać z osobami, które je tworzą: kowalem, bursztynnikiem, garncarzem, cieślą, rzeźbiarzem, plecionkarzem i innymi. Wszyscy rzemieślnicy pochodzą z Pomorza. Kolejna atrakcja to pokazy darcia pierza oraz warsztaty typowego dla regionu budownictwa szkieletowego. Na targu produktów wiejskich można kupić tradycyjne, „domowe” produkty spożywcze (pieczywo, wędliny, sery, czy miód). Zwieńczeniem wydarzenia będzie w tym roku koncert energetycznej grupy Future Folk.

Wojewódzki Dzień Pszczelarza 18.08.2018

Tradycją pszczelarską jest raz w roku organizacja ogólnopolskich i wojewódzkich dni pszczelarza, co jest uznawane za pszczelarskie święto. W tym roku to wyjątkowe święto zostanie zorganizowane w Ustce. W programie przewidziano m.in. przemarsz delegacji pszczelarzy ze sztandarami ulicami Ustki, kiermasz sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelich, Msza Święta z udziałem sztandarów, prelekcje i wykłady.

Żeglarskie Mistrzostwa Polski w klasie 505 i Hobie Cat 16-18.08.2019

 

Pokaz mody z Pierre Rene 24.08.2019

Sierpniowa prezentacja to coś dla miłośników świata mody. Na ulicznym wybiegu prezentowane są kreacje polskich projektantów, w tym również tych znanych z gazet. Imprezie patronuje coraz bardziej znana firma kosmetyczna Pierre René, która ma swoją siedzibę w Ustce. W tym roku na wybiegu modowym zobaczymy znakomitych projektantów m.in. Karolinę Kalską, Patryka Wojciechowskiego- finalistę programu Projekt Runway, Aleksandrę Kobielak oraz gwiazdę tegorocznej edycji, uznanego kreatora mody- Macieja Zienia. Podczas pokazu nie zabraknie oczywiście muzyki na żywo.

Hip-hop na fali 31.08.2019

Na zakończenie wakacji organizowana jest impreza muzyczna związana z kulturą hip-hop. Na głównej scenie przy promenadzie pojawiają się hiphopowi muzycy, w tym roku gwiazdą wieczoru będzie grupa Pokahontaz, która powstała na kanwie legendarnej Paktofoniki. W trakcie imprezy nie zabraknie związanych z hiphopową kulturą prezentacji ulicznej sztuki malowania graffiti oraz grup tanecznych wykonujących karkołomne ewolucje breakdance. Jedną z najważniejszych atrakcji wydarzenia będzie ogólnopolski turniej streetballa (koszykówki ulicznej), który zorganizowany zostanie na Promenadzie Nadmorskiej (na specjalnie przygotowanym boisku).

 

Źródło informacji: oficjalna strona gminy Ustka www.ustka.pl. Aktualizacja - kwiecień 2019. Za zmiany w harmonogramie redakcja www.ustka.info.pl nie odpowiada.