Archiwum - USTKA Imprezy Lipiec 2018

01 STY 1970 wstecz

LIPIEC

7 - 8 LIPCA Dni Morza

Wyjątkowe Dni Morza połączone z otwarciem targu rybnego w lipcu w Ustce!
W dniach 7-8 lipca odbędą się Dni Morza w Ustce. Zaplanowany został bardzo bogaty program wydarzenia. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia dotyczące harmonogramu ale już wiadomo, że podczas obchodów nie zabraknie jednego z najbardziej utytułowanych i najbardziej znanych żeglarzy- Romana Paszke. 
Paszke przybędzie do Ustki katamaranem Gemini 3, który nazywany jest maxi katamaranem ze względu na swoje gabaryty: 27,43 m długość, 14 m szerokość, wysokość żagla 33 m.
W trakcie Dni Morza będzie można zwiedzać jednostkę wspólnie z kapitanem Romanem Paszke, żeglarz opowie także o swoich dotychczasowych dokonaniach oraz będzie promował swoją książkę. W trakcie wydarzenia prawdopodobnie pojawią się także doskonali żeglarze z Ustki: Eugeniusz Ginter i Andrzej Glebow.
7 i 8 lipca odbędą się po raz pierwszy w Ustce regaty żeglarskie katamaranów (w tym klasy Hobie Cat). Oczywiście nie zabraknie także regat klasy optymist oraz zostaną zorganizowane regaty klasy open. Jednostki startujące w regatach będzie można zobaczyć zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, przewidziana jest także parada.
7 lipca Burmistrz Miasta Ustka uroczyście otworzy targ rybny, zlokalizowany po zachodniej stronie portu. Zaraz po otwarciu targu i oficjalnej inauguracji Dni Morza przewidziano pokazy kulinarne z uczestnikami programu Master Chef oraz darmowy poczęstunek. 
Oczywiście w programie nie zabraknie muzyki. 7 lipca wystąpią zespoły szantowe: Piotr Wypychowski oraz Handszpaki, natomiast na zakończenie Dni Morza (8 lipca) na scenie pojawi się MR ZOOB z nieśmiertelnym utworem „Mój jest ten kawałek podłogi”. 
W programie przewidziano liczne atrakcje i pokazy, o których będziemy informować już niebawem.

 

20-21 LIPCA Extreme Bike Tour- ekstremalne święto w Ustce

Harmonogram Extreme Bike Tour:
13:00 Udostępnienie toru pumptrack
13:00 Start Akademii Bezpiecznego Rowerzysty
15:00 I pokaz dirt jumpingu
15:20 Pokaz jazdy na drift trajku
15:40 Spektakl teatralny Five O`clock
16:00 II pokaz dirt jumpingu
16:20 Spektakl teatralny Historia Rowerów
16:40 Freestyle Bicykl
17:00 III pokaz dirt jumpingu
17:25 Konkurs dla publiczności
18:00 IV pokaz dirt jumpingu
18:20 Pokaz jazdy na drift trajku i monocyklu
18:35 Freestyle Bicykl
19:20 IV pokaz dirt jumpingu
19:40 Sesja autografów

 

28 LIPCA Uliczny Pokaz Mody z Pierre Rene

W ostatni weekend lipca swoje kreacje w Ustce zaprezentują znakomici projektanci Michał Starost, Karolina Kalska, Aleksandra Kobielak IFBB Pro, Patryk Wojciechowski, Santina Zienkiewicz. Na wybiegu zaprezentuje się 14 modelek w 5 blokach. Pokaz mody zostanie wzbogacony show sportowych modeli i modelek dzieci ze szkoły gimnastyki sportowej Aleksandry Kobielak. Całość zostanie poprzedzona 4 godzinami prób, które również są bardzo atrakcyjne dla publiczności. Show będzie zlokalizowany na zamkniętej w tym dniu ul. Marynarki Polskiej (głównej ulicy miasta), przeplatany występami wokalnymi Agnieszki Rassalskiej, śpiewającej na żywo z DJ-em. Sponsorem głównym wydarzenia została firma Pierre René- jedna z najszybciej rozwijających się firm kosmetycznych w Polsce, mająca swoją siedzibę właśnie w Ustce. W trakcie pokazu wszystkie modelki wystąpią w makijażu przygotowanym przez Pierre Rene.

 

29 LIPCA Formoza Challenge USTKA

Formoza w Ustce to kolejna odsłona zmagań z Formozą! Start w szczycie sezonu urlopowego i połączenie przyjemnego (czyli biegu) z pożytecznym (czyli urlopem). Formoza Ustka to możliwość startu na dystansie 5 lub 10 km, w drużynie lub samodzielnie. Organizatorzy nie zapominają oczywiście o najmłodszych komandosach – specjalnie dla nich rozwijany jest format FORMOZA KIDS, dystanse 1 i 2 km – co oznacza bieg w asyście komandosów FORMOZY.

FORMOZA to jednostka morska, zatem w Ustce komandosi poczują się jak w domu. Należy liczyć na kąpiel zarówno w leśnych stawach, jak i oczywiście w morzu. Całość zakończy finisz w usteckim porcie. Będzie to wyjątkowy bieg w morskim otoczeniu z przeszkodami na plaży i w lesie. Zaś bliskość usteckich jednostek wojskowych zagwarantuje dodatkowe atrakcje.

 

Informacje pochodzą z oficjalnej strony miasta.

Redakcja portalu ustka.info.pl nie odpowiada za zmiany w harmonogramie