Archiwum - USTKA Imprezy Czerwiec 2018

01 STY 1970 wstecz

CZERWIEC 2018

8 CZERWCA XV Ustecki Festiwal Filmów Amatorskich

17.00 - 20.00

To impreza o charakterze ogólnopolskim. Organizatorem festiwalu jest Szkolny Klub Filmowy Amator przy Zespole Szkół Technicznych w Ustce we współpracy z Domem Kultury. Celem imprezy jest prezentacja dorobku twórców filmów nieprofesjonalnych, promocja ruchu amatorskiego oraz wymiana doświadczeń. Na festiwalu prezentowane są filmy krótkometrażowe w kategoriach: film fabularny, film dokumentalny, film animowany o różnorodnej tematyce. Miłośnicy kina zwracają w swych obrazach uwagę na problemy nurtujące współczesną młodzież, komentują rzeczywistość, wypowiadają się na ważkie dla nich tematy. Festiwal kończy uroczysta gala z prezentacją wszystkich zgłoszonych prac i wręczeniem nagród.

 

23 - 24 CZERWCA Ustka Charlotta Enduro Extreme

W dniach 23 - 24 Czerwca 2018 odbędą się międzynarodowe zawody motocyklowe o charakterze ekstremalnego rajdu wytrzymałościowego - enduro. Będzie to już czwarta odsłona tego niezwykle widowiskowego wydarzenia motosportu, największej tego typu imprezy w północnej części Polski.
Zawody rozegrane zostaną w dwóch lokalizacjach. 23 Czerwca w Ustce odbędzie się tzw. "Prolog", natomiast 24 czerwca w Dolinie Charlotty koło Słupska rozegrany zostanie wyścig finałowy.
Wyścigi na celu mają wyłonienie najbardziej wszechstronnie uzdolnionych zawodników z wszystkich dyscyplin Off - Road - zarówno Enduro , Cross Country jak i Trial. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się z różnorakimi warunkami terenowymi zarówno naturalnymi jak i sztucznie przygotowanymi odcinkami ekstremalnymi.
Pierwszego dnia rozegrany będzie widowiskowy Prolog w Usteckim Porcie. Zawodnicy kilkukrotnie pokonywać będą odcinek nadmorskiej plaży oraz niezwykle wymagający odcinek stworzony z wszelakiej maści przeszkód sztucznych. Motocykle pokonywać będą leżące pnie drzew, ogromne opony od maszyn budowlanych oraz " Zmorę Poprzedniej Edycji " - Ponad dwu metrowej średnicy rurę, którą należy pokonać przejeżdżając przez jej szczyt. Dla zawodników klasy "PRO" ( Profesional ) przygotowaliśmy dodatkowo odcinek biegnący poprzez kamienny falochron portowy. Ten odcinek jest wybitnie trudny do pokonania motocyklem, ścigać się tam będą najlepsi zawodnicy Europy i Świata. Prolog naszych zawodów będzie niebywałym widowiskiem dla kibiców, będzie tu można śledzić zmagania zawodników będąc bardzo blisko nich - czasem zaledwie metr od trasy.
Drugiego dnia rywalizacji uczestnicy przeniosą się do magicznej Doliny Charlotty koło Słupska. Odbędzie się tam Wielki Finał - trzy godzinny walny wyścig wszystkich uczestników. Wyjątkowo widowiskowy start Trzystu zawodników będzie niebywałą gratką dla publiczności. Zawodnicy walczyć będą z własnymi słabościami na trasie która biegnie poprzez odcinki śródleśne oraz specjalne odcinki Super Enduro. Trasę o długości 12 kilometrów najlepsi zawodnicy pokonają ponad osiem razy, będzie to wyjątkowa próba sił i charakterów.
Spodziewamy się uczestników z większości krajów Europu, we wcześniejszych edycjach gościliśmy zawodników z Rosji, Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Szwecji, Norwegii oraz z Republiki Południowej Afryki.
Spotkajmy się tam razem- Miasto Ustka i Dolina Charlotty zapraszają

 

28 CZERWCA Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2018

 

 

 

 

Program Columbus Festiwal Wiatru:

czwartek: 28. 06.2018 r.
• 15.00 rejestracja pilotów i "free fly"-
• 17.00 do zachodu słońca - swobodne loty widokowe, wg. ustalonych przez Organizatora zasad bezpieczeństwa, 
Piątek 29.06.2018 r.
• godz 5.00 do 10.000 - konkurencje sprawnościowo - nawigacyjne "Enrurance", czyli poszukiwania na wyznaczonym obszarze ukrytych znaków. Dwa znaki ukryte wzdłuż bulwaru,
• godz. 17.00 do zachodu słońca- konkurencje sprawnościowe dla amatorów. Planowane konkurencje – rzut markerem do celu, 
• godz. 20.00- 21.00 – pokaz akrobacji motoparalotniowej nad plażą ( 2 bloki po 15 minut)
Sobota 30.06.2018 r.
• godz 5.00 do 10.00- konkurencje sprawnościowo - nawigacyjne "Enrurance" cz. II,
• godz.15.00 – 17.00 - bloki latania slalomowego miedzy 3-4 pylonami ustawionymi na plaży z elektronicznymi bramkami do pomiaru czasu z udziałem aktualnych mistrzów i wicemistrzów świata ( dodatkowo pokaz Akro w wykonaniu pilotów paralotniowych, bez silnika z udziałem wiatrakowców) 
• 17.00 - 19.00 loty widokowe i przelot armady powietrznej (minimum 100 paralotni) zakończone lądowaniem 20 pilotów w konkurencji celności lądowania na plaży. 
• 20.00- 21.00 dwa bloki lotów między pylonami (paralotnie + flyboardy) 
• 21:00-22:30 koncert zespołu Bracia
• 23:00-23:45 Spektakl „Narodziny 4 Żywiołów” zakończony pokazem pirotechnicznym (z udziałem flyboardu, paralotni, pirotechniki i teatru ognia)
Niedziela 01.07.2018 r. godz. 5.00 - do zachodu słońca Free Fly.

 

29 CZERWCA - 1 LIPCA
Od dnia 29.06. 2018 r. od godz.14.00 do dnia 01.07.2018 r. do godz. 17.00 na placu przed Kapitanatem Portu w Ustce odbędzie się wystawa zdjęć „ z lotu ptaka” pn.” Skrzydłem malowane”. Ponadto w trakcie Festiwalu zorganizowana zostanie ekspozycja sprzętu latającego wraz z obsługą instruktorską. Na plaży natomiast powstanie 5 stanowisk do nauki stawiania skrzydła wraz z obsługą instruktorską. 
Na Promenadzie Nadmorskiej ustawione zostaną namioty multimedialne wyposażonego w monitory prezentujące filmy promujące motopralotniarstwo oraz prezentującego ekspozycję sprzętu do video filmowania z powietrza na potrzeby kinematorgafi. Na Promenadzie prezentować się będą firmy z branży paralotniarskiej.

 

29 CZERWCA Wielka zabawa TV Puls w Dolinie Charlotty - Powitanie Lata

18.00 - 24.00

Jedyne w swoim rodzaju powitanie lata z TV Puls i Dolina Charlotty Resort & Spa. Przed nami wspaniałe show na którzy wstąpią: Sławomir, CLEO, WEEKEND, BOYS, Future Folk, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret RAK, Antoni Gorgoń Grucha, Kabaret z Konopi oraz wielu wielu innych.

 

30 CZERWCA Koncert zespołu Bracia

21.00

Koncert w ramach Festiwalu Wiatru

 

Informacje pochodzą z oficjalnej strony miasta.

Redakcja portalu ustka.info.pl nie odpowiada za zmiany w harmonogramie