Świat statków jest ciekawy – poznaj jego część, Świat Morza Bałtyckiego kryje tajemnice, odkryj niektóre z nich.

Muzeum Statków w Ustce otwarte zostało w marcu 2023 roku. Zwiedzający Muzeum mają szanse poznać ciekawe dzieje statków, zarówno historycznych, jak i nowoczesnych wycieczkowców pływających po wodach całego świata, a w szczególności tych związanych z Morzem Bałtyckim oraz okresem II wojny światowej. Ekspozycja Muzeum prezentuje między innymi model statku Wilhelm Gustloff, którego zatonięcie podczas II wojny światowej jest niewątpliwie największą katastrofą morską w historii żeglugi, a jago wrak spoczywa na dnie morza Bałtyckiego około 80 km od Ustki. Zapewne również historia nowego kutra Łeb 30, który zatonął przy wejściu do portu w Ustce robi ogromne wrażenie.  Oczywiście w Muzeum nie mogło zabraknąć statków takich jak Titanic, Heweliusz czy Costa Concordia.

Poza ekspozycją modeli statków, w Muzeum zasięgnąć można informacji o gatunkach ryb i zwierząt zamieszkujących nasze morze.


Zapraszamy do zwiedzania, podziwiania realistycznych modeli statków, a także do zapoznania się z ich dziejami, niekiedy tragicznymi. 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0