Łeba, jezioro Łebsko i Sarbsko

  • location_on Łeba, ul. undefined

Łeba

Nadbałtycka Łeba, położona między jeziorami Łebsko oraz Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do morza, w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Jej dobroczynny mikroklimat, szerokie i czyste plaże, bliskość Słowińskiego Parku Narodowego i jego unikatowych atrakcji oraz malownicze okolice sprawiają, że większość turystów odpoczywających w Łebie chętnie tutaj powraca.

Atrakcje w Łebie

  • Prócz plaży i sąsiedztwa Bałtyku, największą atrakcją Łebyruchome wydmy - położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem a jeziorem Łebsko. Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy "wędrują" na wschód z prędkością kilku metrów rocznie zasypując napotkane lasy. Największa wydma ma obszar ok. 500 hektarów, najwyższa (Łącka Góra) ma 42 m wysokości.
  • Kolejna atrakcja to Muzeum Motyli. Jego siedziba znajduje się w centrum miasta obok Kina Rybak.  W swojej kolekcji posiada zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.
  • W Łebie, u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby, znajduje się port, z którego można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu.
  • Prócz tego jest też port jachtowy. Łebska Marina położona jest u ujścia rzeki Łeby. Nowoczesny port mogący pomieścić ok. 120 jednostek.

Noclegi w Łebie 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0