Latarnie morskie w okolicy Ustki

Latarnie morskie w okolicy Ustki - co prawda w Ustce jest latarnia morska, ale miłośnicy tych budowli nie poprzestaną na zobaczeniu jednej, tym bardziej, że w najbliższej okolicy znajduje się ich kilka:

  • Latarnia Morska w Jarosławcu - obiekt powstał pod koniec lat 30-tych XIX stulecia. Wieża latarni, na planie koła, wzniesiona jest z czerwonej, glazurowanej cegły, każdą kondygnację podkreśla ozdobny gzyms. Na wysokości 33 metrów położony jest balkon widokowy, z którego rozciąga się widok na morze i dwa duże przybrzeżne jeziora.
  • Latarnia Morska Czołpino - to bardzo ciekawa latarnia - położona jest na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, pomiędzy miejscowościami Rowy i Łeba. Ale najciekawsze jest to, iż nie leży ona tuż przy brzegu - do morza od latarni jest aż 1000 metrów! Dzięki lokalizacji na wzgórzu światło latarni położone jest na wysokości aż 75 m n.p.m, chociaż sama wieża latarni ma tylko 25 metrów. Żeby dotrzeć do latarni trzeba przejść pieszo odcinek szlaku turystycznego o długości około 1,5km wśród dziko rosnącego lasu. Z wieży latarni możemy podziwiać słynne ruchome wydmy i jezioro Łebsko.
  • Latarnia Morska Stilo (Ostenik) to kolejna ciekawa latarnia - to jedna z dwóch w Polsce nie wykonanych z cegły czy kamienia. Latarnia Stilo wykonana jest z płyt metalowych, łączonych śrubami - doskonale widać to będąc wewnątrz budynku. Latarnia położona jest około 10 km na wschód od Łeby i również (jak latarnia Czołpino) położona jest na wydmie, około 1000 metrów od morza. Tą drugą metalową latarnią jest ta w Jastarni, ale nie jest ona udostępniana do zwiedzania - więc latarnia Stilo to jedyny taki obiekt, który można zwiedzać!

Wszystkich, którzy spędzają urlop w Ustce zachęcamy do odwiedzenia tutejszej latarni, a potem do zaplanowania sobie wycieczki po pozostałych latarniach w okolicy!

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00