Polecane obiekty

ZIELONY ZAKĄTEK - Ustka KARWIA kwatery w Karwi WŁADYSŁAWOWO noclegi

 

Atrakcje w Ustce i okolicy:

Plaża w Ustce - Ustka może się pochwalić czystą, piaszczystą plażą oraz czystą wodą.
Port - w Ustce funkcjonuje port rybacki oraz żeglarski.
Latarnia morska w Ustce - zlokalizowana po wschodniej stronie falochronu, u ujścia rzeki Słupi. W 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków.
Jarosławiec www.jaroslawiec.com.pl - nadmorska miejscowość wypoczynkowa usytuowana na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Wicko oraz Kopań.
Rowy www.e-rowy.pl - mała, cicha, rybacka miejscowość nadbałtycka, latem zmieniająca się w letnisko.
Łeba www.leba.info.pl - popularna miejscowość wypoczynkowa, położona między jeziorami Łebsko oraz Sarbsko, przy ujściu rzeki Łeby do morza, w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego.
Darłowo www.darlowo.com.pl - zabytkowe, pamiętające średniowiecze miasto, malowniczo położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku.

Latarnia morska

Ustka Latarnia Morska

Latarnia morska w Ustce, zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza, w pobliżu nabrzeża pasażerskiego. To niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Uroku jej dodaje niezliczona ilość gzymsów, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, a przez szyby galerii można obserwować układ soczewek. 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków. Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.

 • Wysokość latarni: 19,5 m
 • Wysokość światła: 22,2 m n.p.m.
 • Zasięg światła: 18 Mm (33 km)
 • Charakterystyka światła: P (6s)
  Światło: 4 + 2 = 6 s.
 • Położenie geograficzne:
  szerokość 54" 35' 22" N
  długość 16" 51' 25" E

Latarnia Morska Ustka
ul. Marynarki Polskiej 1
76-270 Ustka
tel. 691 526 176


Komentarze

Dodaj komentarz
 • LatarniaAutor: Robert
  No właśnie latarnia..... Zapewne jest to miejsce które każdy wczasowicz odwiedzający Ustkę chciały z...
  No właśnie latarnia..... Zapewne jest to miejsce które każdy wczasowicz odwiedzający Ustkę chciały zwiedzić. Latarnie można zwiedzać teoretycznie od 11 do 17-tej, ale tylko teoretycznie. O godzinie 16:30 zamknięto nam drzwi przed nosem, latarnia państwowa więc co nie można.... Sezon letni jest krótki w naszym kraju, ale z takim podejściem do turystów skróci się jeszcze bardziej, a wtedy róbcie co i jak chcecie, nie róbcie nikomu łaski.
 • zwiedzanieAutor: Irena
  Mój 2-tygodniowy pobyt w Ustce dobiega końca.Niestety nie udało mi się dostać na Latarnię Morską.Był...
  Mój 2-tygodniowy pobyt w Ustce dobiega końca.Niestety nie udało mi się dostać na Latarnię Morską.Była ciągle zamknięta.Widać piękny obiekt ale nie dostępny dla turystów.Dziś 15.09 drzwi zamknięte (NIEDZIELA) a na górze ktoś maluje barierki.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 476 228, Dziś: 117, Osób online: 3

Kontakt i reklama