Polecamy

Ustka Atrakcje Turystyczne

Plaża »

Ustka to atrakcyjna miejscowość turystyczna - położona nad morzem, u ujścia rzeki Słupi. Największa atrakcja turystyczna Ustki to oczywiście czysta, piaszczysta plaża - ujście rzeki dzieli plaże na dwie: zachodnią i wschodnią. Przy wschodniej plaży znajduje się latarnia morska i nadmorska promenada, przy której ulokowało się wiele restauracji, barów i sklepów z pamiątkami. więcej »

Latarnia morska »

Latarnia morska w Ustce to jedna z atrakcji turystycznych miasta. Latarnia położona jest u ujścia Słupi do morza (po wschodniej stronie falochronu). To niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, a przez szyby galerii można obserwować układ soczewek. więcej »

 • 76-270 Ustka, ul. Bolesława Limanowskiego 1
 • 691 526 176

Promenada nadmorska »

Promenada nadmorska w Ustce to atrakcyjne miejsce do spacerów. Promenadę wybudowano w 1875 roku na wydmach, wzdłuż plaży. Przy promenadzie zlokalizowano kramiki z pamiątkami, bary, kafejki. więcej »

 • 76-270 Ustka, ul. Promenada Nadmorska

Port, nabrzeże, marina »

Port w Ustce. W Ustce funkcjonuje port rybacki i żeglarska marina. Z portu można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu. więcej »

 • 76-270 Ustka, ul. Bohaterów Westerplatte
 • biuro@ustkaport.pl

Wycieczki statkami »

Wycieczki statkami na Bałtyk. Z usteckiego portu można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu. więcej »

Zabytki w Ustce »

Ustka to zabytkowe miasto, chociaż prawa miejskie uzyskała dopiero w 1935 roku. Najstarsza zabudowa osady rybackiej Ustka znajduje się w obrębie ulic Marynarki Polskiej i Kosynierów - odnajdziemy tu stare, typowe dla tego regionu, szachulcowe chaty rybackie. Najciekawsze zabytki: latarnia morska, Czerwona Szopa, Magazyn Spirytusu, dworzec kolejowy, kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela, Usteckie Łazienki. więcej »

Ministerstwo Szyfrów Escape Room »

Jest to rozrywka, która polega na zamknięciu grupy ludzi w jednym pomieszczeniu. Ich zadaniem jest znaleźć klucz do wyjścia, na co mają 60 minut. Jednak, aby tego dokonać, muszą oni rozwiązać szereg zagadek, znaleźć ukryte podpowiedzi i je do siebie dopasować, tak, aby odnaleźć kody do kłódek lub otworzyć elektroniczne zamki. Całość jest świetną rozrywką integracyjną, wymagającą kreatywności, logicznego myślenia, a także dobrej współpracy między zawodnikami. więcej »

 • Polna 2, Ustka (wejście wspólne z bankiem)
 • 517 808 400
 • biuro@ministerstwo-szyfrow.pl

Bunkry Blüchera »

Bunkry Blüchera w Ustce to kompleks, powstałych jeszcze w latach 30-tych ubiegłego wieku, fortyfikacji. Bunkry znajdują się niedaleko wejścia do portu, przy zachodnim falochronie. Bunkier ten ma dwie kondygnacje. Na terenach Bunkrów Blüchera uruchomiono Interaktywny Bunkier. To ciekawa atrakcja turystyczna - wyposażenie bunkrów, manekiny, mundury, broń, do tego efekty multimedialne i filmy 3D. więcej »

 • 76-200 Ustka, ul. Bohaterów Westerplatte 40
 • 698 669 446
 • reklama@bunkryustka.pl

Kościół »

Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela w Ustce. Świątynię wzniesiono pod koniec XIX wieku. W kościele znajdują się zabytkowe organy - to jedno z dzieł manufaktury Voelknerów. więcej »

 • 76-200 Ustka, ul. Kościelna 4

Usteckie pomniki »

W Ustce znajduje się kilka ciekawych pomników: Umierający Wojownik, Pomnik Fryderyka Chopina, Pomnik Ludziom Morza, Ustecka Syrenka, Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej. więcej »

Baseny i Aquaparki »

Na spędzających w Ustce urlop wczasowiczów czeka kilka basenów. Basen w Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka (ul. Wczasowa 4) - dwupoziomowy aquapark. Na parterze znajduje się basen sportowy z 4 torami, brodzik dla dzieci, basen rekreacyjny ze sztuczną rzeką, zjeżdżalnią oraz trzy wanny dla 9 osób z różnego rodzaju kąpielami prozdrowotnymi. Na piętrze basen termalny wraz z basenem zewnętrznym – z wodą solankową. Basen w Hotelu Lubicz (ul. Grunwaldzka 14) - wymiary basenu to 10x17 metrów, a głębokość 135 cm. więcej »

 • ul. Wczasowa 4, ul. Grunwaldzka 14

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10 »

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Latarnie morskie w okolicy Ustki »

Latarnie morskie w okolicy Ustki - co prawda w Ustce jest latarnia morska, ale miłośnicy tych budowli nie poprzestaną na zobaczeniu jednej, tym bardziej, że w najbliższej okolicy znajduje się ich kilka. więcej »

Jarosławiec »

Miejscowość wypoczynkowa usytuowana na środkowym wybrzeżu, wśród sosnowych lasów, obok jeziora Wicko oraz Kopań. więcej »

Łeba »

W Łebie, u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby, znajduje się port, z którego można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu. więcej »

Darłowo i Darłówko »

Darłowo to pamiętające średniowiecze miasto, malowniczo położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, ze wspaniałymi zabytkami i bogatą historią. więcej »

Rowy »

Rowy to mała, cicha, rybacka miejscowość nadbałtycka, latem zmieniająca się w letnisko, oddalona od Łeby o ok. 30km wzdłuż linii brzegowej Bałtyku. więcej »

Poddąbie »

Poddąbie to taka leśna polana dookoła rozpościera się piękny las bukowo-sosnowy. Pas rozdzielający miejscowość od morza to jedynie 200 metrów. więcej »

Dębina »

Dębina nad morzem to klasyczne miejsce dla osób lubiących bezpośredni kontakt z przyrodą, wędkarzy, grzybiarzy, rodzin z dziećmi, a również osób lubiących rowerowe wycieczki. więcej »

Słowiński Park Narodowy »

Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce. więcej »

Wizyt: 764 108, Dziś: 39, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem